Witaj, na moim blogu.

Witaj.

Może na początek powiem coś krótko o sobie. Mam na imię Mirosław. Mieszkam we wsi Widełka jest to wioska w Polsce, województwie podkarpackim, Powiat Kolbuszowski, w Widełce mamy też piękny kościół, cmentarz i golgotę. Widełka to moje miejsce na ziemi. Lubię podróże w szczególności podróże po pięknej Polsce, z wielką chęcią to robię, bo sprawia mi to wielka przyjemność i mogę poznawać historię i kulturę Polski.

Nie daleko mnie jest Kolbuszowa, znajduje się tam między innymi Muzeum Kultury Ludowej, Skansen bardzo lubię tam chodzić, bo jeśli się jest na Skansenie w Kolbuszowej to, czuje się tak jakby, się było w tamtych czasach Polecam wszystkim to miejsce, żeby odwiedzić. Ostatnio byłem na Skansenie w Kolbuszowej, pani przewodniczka zacytowała słowa, które mówili Lasowiacy oto ten cytat „Las łojciec nas, a my dzieci jigo, jidziewa do nigo” (spróbujcie to przeczytać albo napisać powodzenia)

Ostatnio byłem w miejscu, które kocham, czyli w Polskich górach Bieszczadach. Bieszczady to magiczne miejsce dlatego, że mieszkają tam Bieszczadzkie Anioły. Wystarczy tylko spojrzeć na Bieszczady i od razu się w nich zakochasz. Bieszczady są warte odwiedzenia obowiązkowa, mówi się, że w Bieszczady jedzie się tylko raz, a później tylko się tam wraca. Byłem też w Muzeum Kultury ludowej w Sanoku. Skansen w Sanoku to też miejsce niesamowite stare budynki można zobaczyć tam wśród starych zegarów zegarmistrza, przy pracy jest to niestety coraz rzadszy widok i wiele innych zawodów, których już prawie nie ma albo się już nie wykonuje a szkoda. Polecam Skansen w Sanoku, jest wart odwiedzenia.

Kolejne miejsce, w jakim byłem to Polskie góry Tatry, Zakopane, oczywiście odwiedzam także miejsca, które związane są z historią i kulturą mojej pięknej ukochanej najjaśniejsza rzeczpospolita polska. Polska ma wiele pięknych miejsc takich jak góry, parki, morze, jeziora, w których można się zakochać. Jest też wiele miejsc związanych z historią nie tylko Polski, ale także Europy, a nawet świata, więc zachęcam do odwiedzenia Polski.

Lubię jeszcze czytać książki najbardziej biografie.

Obecnie czytam.

Jarosława Jakimowicza ,,Życie jak film” 

Następne w kolejności książki to:

Krzysztofa Potrczała ,,KSU rejestracja buntu” 

 Victor Bockris ,,Keith Richards niezniszczalny”

Czytanie książek daje mi dużo dobrego, ćwiczy pamięć, dowiaduję się z nich wiele rzeczy o ludziach, którzy mnie interesują, ale także uczę się z nich. Przynosi mi to wiele dobrego i pozytywnego rozwijam się poprzez czytanie. Jakoś nie mogę przekonać się do audiobooków mówiąca książka? No jakoś mi to nie leży dla mnie prawdziwa książka to szeleszczący papier, to jak biorę ją do ręki, jej zapach, przewracanie kartek to jest prawdziwa książka no ale audiobook? Mówiące urządzenie?! Jakoś mnie to nie przekonuje, ale nie jest powiedziane, że kiedyś nie spróbuje posłuchać audiobooka, no w końcu wszystko jest dla ludzi.

Lubię oglądać też filmy w szczególności te stare czarno białe, takie mi się najbardziej podobają. Mają coś w sobie, co do współczesnych filmów to też lubię oglądać, można oglądnąć dobry film. Jeśli chodzi o kino to, tak lubię chodzić do kina pewnie, że tak tylko problem jest w tym, że strasznie mało jest filmów z lektorem a jeszcze mniej z dubbingiem, najwięcej filmów jest z napisami, czego nie lubię, bo nie skupiam się na tym, co jest w filmie tylko, czytam. Literki potrafią zdenerwować człowieka.

Poza tym chciałbym  więcej podróżować, bo sprawia mi to wiele satysfakcji i radości z odkrywania nowych miejsc, jakie znajdują się w Polsce, poznawanie swojego kraju jest bardzo pouczające i bardzo piękne. Więc trzeba to robić jak najczęściej, trzeba będzie się wybrać w kolejną podróż i to jak najszybciej po Polsce. Odkrywać i poznawać, to jedno z moich takich małych marzeń jestem ciekaw czy uda mi się je spełnić bardzo bym tego chciał. Szczególnie że Polska ma piękne miejsca takie jak góry, parki, jeziora, morze,  wspaniałą polska mamy też historię, o której nie można zapominać, trzeba ją przekazywać i pielęgnować, bo nie może zaginąć, musimy pamiętać też o swoich bohaterach.

Jeden komentarz do “Witaj, na moim blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *